Запровадження системи державних закупівель Прозорро дало змогу підприємцям укладати комерційні угоди в зручному форматі онлайн на засадах відкритості та повної прозорості.
Незважаючи на те, що портал Prozorro надає свої послуги підприємцям уже понад п’ять років, не всім представникам вітчизняного бізнесу відомо, як купувати товари на електронних торгах – щоб отримати детальну інформацію про це, переходьте за даним посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-natural-gas/, або принаймні ознайомтесь із пропонованою статтею.
Особливості процедури авторизації та подачі замовлень
Умовою участі в інтернет-аукціонах є реєстрація користувача на одному з акредитованих майданчиків ресурсу Прозорро. Повний перелік цих біржових компаній можна знайти на офіційному сайті системи.
Обираючи сайт для авторизації, слід ураховувати специфіку його сервісу. Хоча ці компанії пропонують єдиний тариф и плани дій, вони відрізняються декількома моментами:
- спектром супутніх послуг, які надають клієнтам;
- рівнями акредитації;
- доступністю на якістю роботи служби підтримки;
- зручністю інтерфейсу.
У число найбільш рейтингових майданчиків для реєстрації в системі державних закупівель входить ТОВ «Українська універсальна біржа». Діяльність цієї компанії, що зарекомендувала себе як надійна партнерська організація, є легальною: УУБ отримала ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Оскільки компанія керується в роботі нормами Закону України «Про товарні біржі», їй надане юридичне право організації торгів.
Держзамовники, які зареєструвалися, створивши особистий кабінет, розміщують об’яву про закупку, вказуючи в ній перелік загальних вимог, а також вартість та найменування товару або послуг.
Про старт аукціонів підприємців сповіщає сайт та повідомлення інформаційної розсилки.
Що варто знати про проведення тендерів та вірогідність відхилення пропозицій?
Торги проводяться в режимі реального часу, тому, побачивши актуальне оголошення, бізнесменові потрібно терміново ввійти до особистого кабінету для подання заявки.
Дані замовників лишаються конфіденційними до завершення конкурсу. Електронний тендер вирізняється зворотним зв’язком – його виграє учасник, яким була названа найнижча ціна.
Іноді переможцем вдається стати підприємцю, який подав заявку найпершим, проте існують випадки, коли онлайн-система пропозиції автоматично відхиляє.
Підстави для такого заходу є наступними:
- невідповідність запиту кваліфікаційним умовам;
- тендерна пропозиція не підтверджена повним забезпеченням;
- бізнесмен відмовляється оформляти офіційний контракт про закупівлю – дана позиція не відповідає прозорим умовам придбання товару чи послуг в онлайн-форматі.
Здійснення на вітчизняному ринку держзакупівель через онлайн-платформу Prozorro регламентується законодавством, зокрема Законом України «Про публічні закупівлі» – вірогідність фінансових махінацій, які були поширені за часів паперового оформлення угод, виключена.